Mystical World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mystical World

Büyü dünyasının gizemli buğusuna katılmaya hoşgeldin.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ginger Hivabel ~

2 posters
YazarMesaj
Ginger Hivabel
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
Ginger Hivabel

Rp Puanı : 90
Taraf : Karanlık Taraf
Hayvan : Bir baykuşu var! Simsiyah tüyleri ve yemyeşil gözleri olan bir baykuş!

Ginger Hivabel ~ Empty
MesajKonu: Ginger Hivabel ~   Ginger Hivabel ~ I_icon_minitimePaz Nis. 11, 2010 5:10 pm

Yasak Orman’ın Gizi

Karanlık her zaman kötü değildi, ışığın beni rahatlatamadığı kadar rahatladığım kesindi. Ay ve yıldızın güneşten daha parlak olduğuna inanıyordum. Yorgun ve tamamen işlevini kaybetmiş kafamı, tüylü beyaz yastığıma yasladım ve olanları unutmaya çalıştım.Sabaha sarı ışıklarla uyandım, güneşin eşsiz ışıkları.Beni karanlık kadar rahatlatamadığı kesindi ama yinede huzurla dolmamı sağlayabilmişti.Musluktan akan duru ve berrak suyla yüzümü yıkadım, aynaya baktım, ruhsuz bedenime.Çok uyumaktan gözlerim şişmiş, balon gibi olmuştu.Üstelik derse girecektim, aritmansi dersliğine.Hogwarts’ın rutubetli ve cansız duvarlarına bakarak aritmansi dersliğine doğru ilerlemeye başladım.Çürük tahtalardan yapılan sıralara oturdum, birde Rose’a baktım.Benim gibi yorgun değildi ve bu dersi istiyordu.Bense istemsiz bakışlarla etrafı süzüyordum sadece.

Derste 7 rakamının önemini öğrendik. Profesör de benim gibi yorgun olmalıydı, oda suratını asıyordu. Rose’un gözleri sürekli profesördeydi, tanrım, dersi çok iyi dinliyordu! Gözlerini profesöre dikmişti, bense etraftaki çürük tahta parçalarına, tüy kalemlere bakıyordum. En azından not almalıydım, tüy kalemimi narince mürekkebe batırdım. Artan parçaları sildim ve yazmaya başladım, içimden hiç istemesem de.

Ders çıkışında tek isteğim biraz huzurdu. Aritmansi, bütün rahatımı bozmuştu. Evet, elbette büyücü olmak için can atıyordum fakat bu bayıcı bilgiler beni bozuyordu. Heyecan istiyordum, macera ve aksiyon!

Gece olmuştu, karanlık hüküm sürüyor, bulutlar o renksiz ve cansız gözyaşlarını salıyordu üstümüze. Bu görüntüyü sevmiştim; acı ve gizliliği anımsatmıştı bana. Biraz huzur bulmak için Yasak Orman’a doğru yol almaya başlamıştım, aslında yatakhanede olmam gerekiyordu fakat ben biraz huzura hasret kalmıştım ve bu özlemi gidermek istiyordum. Zümrüt yeşili ağaçlara baktım, çizgili yapraklarına, doğa gerçekten çok ayrıntılı yaratılmıştı, aynı benim gibi. Ya da bizim gibi, bilemiyorum. Keşke aranızdan biri olabilsem! Belki, daha rahat olabilirdim. Belki, bana hayretle bakanlar olabilirdi, tıpkı benim sizlere baktığım gibi! Arkamdan tatlı bir ses hissettim, bir erkek sesiydi.

- Özür dilerim, bakabilir misiniz?

Arkama hızla döndüm, karşımda güneş sarısı saçları olan, okyanus mavisi gözleri olan tatlı bir genç çıktı. Biraz bilinçsizdi, yolunu kaybetmiş olacaktı. Ona olan bakışlarımı ayıramadım, o kare suratına, dolgulu dudaklarına ve güzel yüz hatlarına bakmaktan alamadım kendimi. Tıpkı bir sabah güneşi gibi mutluluğu müjdeliyor ve insana huzur veriyordu. Beni güneş ışınlarına benzeyen tebessümü ve masum gözleriyle aydınlatmıştı bile.

- Elbette, elbette bakabilirim. Dedim tatlı bir sesle.

- Ben, ben Hogwarts’a gitmek istiyorum. Bu sene yeni başlayacağım, Ravenclaw binasında I. Sınıf öğrencisi.

- Doğal olarak, I. Sınıf. Dedim ve gülümsedik birbirimize. Sonra devam ettim:

- Buradan düz gidersen Hogwarts’ı bulabilirsin, burası Hogwarts sınırları dışında kalıyor, Yasak Orman’dasın. Tıpkı benim gibi, yolun açık olsun. Diyebildim güçlükle. Güçlükle, çünkü hayatımda hiç onun gibi bir erkek görmemiştim! Hogwarts ilk defa ilgi çekici ve cazip geldi. O rutubetli duvarlara, paslanmış demir desenlere ve sıkıcı derslerine rağmen! Tanrım, onunla tanışmalıydım, sınıf farkı ne olursa olsun o benim için kutsanmış bir erkekti! Îben ormanında rahatlayamamıştım belki ama Hogwarts’ta görülmeye değer karelerin olduğuna emindim. Koşarak adımlarla okula doğru ilerlemeye başladım, bir saate kadar ordaydım ve onu gördüm! Henüz tanışmaya fırsatım olmayan erkeğimi. O sırada arkadan sesler işittim bana biri ‘’ Bayan, bu saatte yatakhanede olmanız gerekiyor. ‘’ şeklinde bir uyarı duymuştum. Bu banaydı, arkamdaki de sert sesinden anlaşıldığı gibi Profesör McGrath’dı! Öyle çok korkmuştum ki, korkar adımlarla ve serice yatağıma doğru yol aldım. Yatakta uykusuz kalabildiğim saniyeler boyunca hep onu düşünmüştüm, sonrası ise bilmediğim boş bir karanlık, uykuya dalmıştım!
Tarja S. Deschoteaux
Slytherin VII. Sınıf & Admin
Slytherin VII. Sınıf & Admin
Tarja S. Deschoteaux

Rp Puanı : 100
Taraf : Karanlık Taraf!
Hayvan : Hayvanları sevmez.

Ginger Hivabel ~ Empty
MesajKonu: Geri: Ginger Hivabel ~   Ginger Hivabel ~ I_icon_minitimePaz Nis. 11, 2010 5:12 pm

Uzunluğu beğendim, kurgu güzel. Betimlemeler yerindeydi fakat daha alışılmadık kelimeler kullanılabilirdi. Sıkıcı değildi en azından, yazım yanlışı yoktu.

# 90.
https://mysticalworld.0wn0.com

Ginger Hivabel ~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ginger Hivabel ~